Yakın çekim Lensball Fotoğrafı

Terapi her bir kişi için özel, kendi hikayesinde çıktığı terapist ve danışan arasında gizli bir yolculuktur. Terapist bu yolculukta danışanına eşlik eden ve yalnızca danışanının bugününü değil, geçmiş ve gelecek arasında varoluş şeklini de anlamaya çalışandır. Geçmişimiz çocukluğumuzu, ergenliğimizi, erken yetişkin dönemlerimizden birini ya da birkaçını içeriyor olabilir. Fakat hikayemiz çocukluk hatta anne karnında başlar. Biz merakla keşfedebilme, anda kalabilme, heyecanla odaklandığımız şeyi inceleyebilme, sosyalleşme, bir diğeri ile iletişime geçebilme ve birçok beceri ile dünyaya geldik. Bu becerilerin yanısıra her çocuk kendi değeriyle dünyaya gelir. Ve her insan biricik ve değerlidir. Bu değer içimizde saklı değerli bir taş gibidir. Çevremizden gördüklerimiz, öğrendiklerimiz, yetiştirilme şeklimiz, mizacımız, yaşadıklarımız, deneyimlerimiz o değerli taşı ya içimizde parlatır ya da tozlandırır ve ışıltısını söndürür. Biz kendimizi değersiz, sevilmez, saygıya değer olmayan olarak gördüğümüzde bile aslında o değerli taş bizdedir.

İşte Milda’nın hikayesi böyle başladı. Milda; denizin dibindeki kırmızı değerli taş demektir. Hepimizin bir Milda’sı var aslında. Terapistin amacı bir bakıma bu taşı parlatmak, danışanıyla birlikte ele alarak o taşın ne kadar değerli olduğunu keşfetmeye yardımcı olmaktır. Çocukken kaybedilen, özgüven, özdeğer, özsaygı ve özsevgiyi yeniden ortaya çıkarmak için danışanıyla o yolda yürümektir.

Milda Psikoloji 2021 yılında içinizdeki o değerli taşı farkedebilmeniz , yeniden ele alıp parlatabilmeniz için kurulmuş bir danışmanlık ve eğitim enstitüsüdür. Merkezimizde çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarla terapi seansları yürütülmektedir. Psikoterapi hizmetlerinin yanı sıra kurumlara yönelik eğitim ve seminerler düzenlenmektedir.

Değerli taşınızı yeniden bulabilmeniz dileğiyle…..

KLİNİK PSİKOLOG FEYZA TOPÇU